Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fiat Ducato 2.3jtd kopci na czarno
03-11-2011, 02:23 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2011 03:30 AM przez admin.)
Fiat Ducato 2.3jtd kopci na czarno
Posiadam Fiata Ducato 2.3 JTD, którego sobie ściągnąłem. Samochód od początku przy obciążeniu kopcił na czarno aż zostawał ślad na asfalcie. Teraz jednak to już na CB wołają, że za mną nic nie widać. Byłem w 3 serwisach i nie wiedzą co jest grane bo komputer nie pokazuje błędu. Może ktoś miał podobny przypadek i zna rozwiązanie?

Zjeździłem rożne warsztaty i nic. We Fiacie zrobili mi test i wyszło ze to wtryskiwacze. Totalnie zepsuty okazał się trzeci. Z uwagi ze we fiacie wszystko 4 razy droższe pojechałem do innego warsztatu. Gość 2 dni męczył sie z wtryskiem żeby go wyjąć lecz nie Dał rady. Zaproponował ściągacz ale musiał rozkręcić wtryskiwacz żeby skręcić w gwint ściągacz. Po 2 dniach polewania specjalistycznym środkiem ani drgnął.

Teraz alternatywa to ściągnąć głowice ale i to nie okazało się proste bo żeby to zrobić to trzeba zdjąć dekiel górny od zwrotów na głowicy. Tylko ze ta pokrywa od głowicy Wyjdzie jak się Wtryski wyjmie i mamy błędne Kolo bo wtryskiwacze są zapieczone i nie rusza się. Można rozbić ta pokrywa młotkiem ale jak kawałek się ukruszy i wpadnie do kanałów olejowych to silnik do remontu. Pytałem innych mechaników i potwierdzają, ze jak się zaplecze to lipa. Jeden radził popuścić śruby i osłabić auto to mogą wyskoczyć same. Tylko ze ja mam już jeden wtrysk rozebrany i nie odpalę auta. Mechanik stwierdził ze zna gościa co ma sprzęt hydrauliczne czy pneumatyczny i wyjmuje wtryskiwacze bez demontowania głowicy. Opisują wyjmowanie w wątku Jak wyjąć zapieczone wtryskiwacze.

Centrum Praktycznych Porad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-13-2011, 07:09 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-13-2011 07:20 AM przez skielecki.)
Information RE: Fiat Ducato 2.3jtd kopci na czarno
diesle z reguły kopcą, albo wtryski leją, albo turbo zaczyna olej gubić i stąd czarno a może pompa źle dawkuje paliwko...ciężko powiedzieć...zacznij od podjechania do pompiarza...sprawdzi kompresję, przelewowy na wtryski i będzie więcej wiedzieć...

Pozdrawiam,
Znalazłem jeszcze takie info na forach mogą Ci się przydać w diagnozie:

1. Skoro kopci dostaje paliwo, może być słaba kompresja, przestawiony rozrząd lub zły kat wtrysku, trzeba po prostu sprawdzić.
2. może być źle ustawiony rozrząd . Ja bym zaczął od tego , nie na kompresji ale przecież piszesz że mechanik zdejmował głowice to raczej powinien widzieć że dzieje dzieje się coś z tuleją albo zaworami . No chyba że głowicy nie dokręcił
3. rozrząd- zgadza się, kąt wtrysku, a najprawdopodobniej brak kompresji. chyba mechanik coś zchrzanił jeśli tak się dzieje a przedtem nie nie działo
4. Witam i jeżeli mogę koledze pomóc zaoszczędzić kolejnych wydatków to proponuje ponownie ustawić rozrząd ale zlecić to komuś kto już to robił i wie jak to prawidłowo zrobić w tym silniku.Przepraszam Twojego mechanika bo nie podważam jego wiedzy oraz umiejętności ale wiem jak paskudne w ustawieniu zwłaszcza po takim demontażu są te silniki.Objawy o których pisałeś na to wskazują.Co do kompresji to raczej bym był innego zdania skoro planowałeś głowicę a uszczelka poszła taka sama wręcz lekko poprawiłeś kompresję.Inaczej wygląda wymiana rozrządu standardowo a komplikuje się jak jest demontowana pompa wtryskowa.
5. Problemem okazała się pompka podająca paliwo ta na pompie wtryskowej ! Czyli 1 pompiarz źle wykonał swoją pracę a mój mechanik przed oddaniem pompy do innego pompiarza wymienił mi pierścienie ( 600zł ) i koszt u drugiego pompiarza 300zł ( cały mój koszt naprawy pompki paliwa wyniósł 4,300zł) boli - bardzo trudno znaleźć uczciwego mechanika uważam że część mechaników to naciągacze a my płacimy za ich diagnozy - szkoda, ale fajnie że jest takie forum i mam nadzieję że znajdzie ktoś w tym miejscu odpowiedź na problem ze swoim autem bez wydawania bezsensownie pieniędzy .

Mam nadzieję że info będzie pomocne.
Pozdrawiam,

Product Manager
03-13-2011, 07:54 AM
RE: Fiat Ducato 2.3jtd kopci na czarno
Wszystko sprawdziłem nawet komputer i jest ok. a dalej kopci. Teraz jest teoria, że turbina nie dopala i chyba podjadę do jakiegoś dobrego gościa od turbin. Mapę wtrysków sprawdziłem, przepływomierz wymieniłem z innego auta bez efektów, błędów nie wykazuje więc przechodzę do sprawdzenia turbiny. Powiem jak coś się dowiem.

03-30-2011, 06:10 AM
Sprawdź wtryskiwacze czy nie są zrąbane. Mi kopcił i wtryski były do wymiany. Nie chcę cię martwić ale to droga impreza.

Przedborzanin
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-01-2011, 07:01 AM
Jestem właśnie po wymianie wtryskiwaczy. Wyjęcie ich kosztowało 1600 zł (400zł sztuka) tylko jeden zakład się podjął tego zadania. Wtryski kupiłem po 950 zł sztuka bo przy wyjmowaniu tamte się rozleciały tak były zapieczone. Wydałem łącznie 6000 zł i ...... jak kopcił tak kopci. Po prostu porażka totalna!!!!

04-01-2011, 07:07 AM
Ale przynajmniej masz wtryski nowe :-)

Product Manager
04-01-2011, 07:28 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2011 04:00 AM przez admin.)
Kolejna rzecz którą zrobiłem i która znacząco zmniejszyła kopcenie na czarno mojego Fiata Ducato 2.3 JTD to wymontowanie i zmodyfikowanie katalizatora. Był cały zabity sadzami przez co Turbina źle działała bo był słaby wylot spalin (jakby zatkany wylot). Tymczasowo mechanik wyciął w nim otwór i wywalił środek a następnie zaspawał otwór. Kopcenie zmniejszyło się o 70%. Jak tylko pozbieram się z kasą kupię nowy!
No ale teraz przynajmniej nie kopci na czarno jak wcześniej.

04-08-2011, 09:18 AM
Przy silnikach common rail odradzałbym takie eksperymenty. Rozmawiałem z mechanikiem i stwierdził, że to totalna głupota i niewiedza. Te silniki z common rail pobierają z sondy lambda informacje o spalaniu i po wypruciu środka katalizatora te informacje są błędne. Mechanik powiedział mi że taki katalizator można było przepalić by pozbyć się sadzy a nie go rozpruwać. Teraz przyjdzie ci wydać z 1000zł na nowy do Fiata Ducato 2.3jtd.

Przedborzanin
04-08-2011, 09:21 AM
Przedborzanin ma rację w Common raily nie wolno tego robić ale jeżeli już zrobiłeś to można podobno założyć symulator pracy sondy lambda elektroniczny który symuluje napięcie jak w sondzie. Najlepiej jednak kupić nowy katalizator.

opony osobowe
04-11-2011, 12:22 AM
No tak ale teraz nie kopci a tak to nie mogłem w ogóle nim jeździć takie sadze zostawiał za sobą. Poradzono mi zrobić tuning mapy wtrysków.

04-16-2011, 09:56 AM
Gość od tuningu (dwóch pytałem) powiedział że tuning nie ma sensu jak auto kopci i trzeba je najpierw naprawić a później tuningować

04-29-2011, 07:14 AM
Dokładnie tak jest. Tuning nie ma za zadanie naprawiać samochodu tylko wyśrubować parametry.

Przedborzanin
09-26-2011, 02:07 AM
No i problem się rozwiązał. Samochód nam skasował TIR wjeżdżając w tył i poszedł do sprzedaży. Dziwne ale wypróbowaliśmy już wszystkie możliwości i jak kopcił tak kopci. Mam teraz drugie Ducato i chodzi jak pszczółka i zero kopcenia. Widocznie jakaś wada konstrukcyjna była w tamtym.

01-02-2012, 07:55 AM
Na szczęście został rozbity i sprzedałem bo nic nier pomogło na kopcenie tego Ducato. Teraz mam inny i nie kopci.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości